Kalendář akcí a událostí farnosti

červen 2024

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1sv. Justina, mučedníka
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:20
    • Filiální kostel Božského Srdce Páně
    • Označení: Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

    Za usmíření dcer a jejich rodin 

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • Filiální kostel svatého Bartoloměje
    • Označení: Třanovice (Třanovice)

    + Anděla a Bedřich Guziurovy

29. neděle v mezidobí
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:20
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Zofia i Franciszek Bednarz, rodzice z obu stron, + Alicja Bednarz i żywa rodzina

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 10:10
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + dcera Beata, sestry Frania a Janka, o Boží požehnání pro celou rodinu s prosbou o zdárné přijetí ke studiu

3sv. Karla Lwangy a druhů, mučedníků
4úterý 9. týdne v mezidobí
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + rodiče Anežka a František, živá a + rodina a duše v očistci 

5sv. Bonifáce, biskupa a mučedníka
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    Za żywych i + parafian oraz z prośbą o nowe powołania duchowne

6sv. Norberta, biskupa
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • Filiální kostel svatého Bartoloměje
    • Označení: Třanovice (Třanovice)

    Za żywych i + członków żywego różańca 

7Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:15
    • Filiální kostel Božského Srdce Páně
    • Označení: Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

    + Łucja Brych 

8Neposkvrněného srdce Panny Marie
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • Filiální kostel svatého Bartoloměje
    • Označení: Třanovice (Třanovice)

    + Karol Filipiec 

910. neděle v mezidobí
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:20
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Anna i Jan Lipowski, córka Maria, 2 zięciowie oraz żywa rodzina 

  • 08:45 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:45 - 09:35
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Roman Schlesinger, prarodiče a + Rostislav Hlisnikovský

  • 10:00 Oznámení
    Oznámení
    • 10:00 - 11:00
    • Komorní Lhotka

    Srdečně zveme na poutní slavnost ke cti Božského Srdce Páně v Komorní Lhotce. A to v neděli 9. června 2024 v 10 hod v jazyce českém, celebrantem velké pouti bude P. František Boldy CSsR, farář ve Frýdku. Malá pouť bude již v pátek 7. června 2024 v 18:30 v jazyce polském.

     

    Plakát




    Více informací zde

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:50
    • Filiální kostel Božského Srdce Páně
    • Označení: Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

    + Karel Peterek 

10pondělí 10. týdne v mezidobí
11sv. Barnabáše, apoštola
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Antonín Macošek a + Jaromír Zwias

12bl. Marie Antoníny Kratochvílové, panny, a druhů, mučedníků
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    Za żywych i + parafian oraz z prośbą o nowe powołania duchowne

13sv. Antonína z Padovy, kněze a učitele církve
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • Filiální kostel svatého Bartoloměje
    • Označení: Třanovice (Třanovice)

    + rodina Pavlásková, teta Marie Pavlásková a rodiče 

14pátek 10. týdne v mezidobí
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:45
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + otec a syna , + Tomáš Kovalčík (10 výr. úmrtí) 

15sv. Víta, mučedníka, nebo sobotní památka Panny Marie
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:20
    • Filiální kostel Božského Srdce Páně
    • Označení: Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

    + Ludmila Labudová 

1611. neděle v mezidobí
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:20
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Ludwik Kowalczyk, żona, zięciowie i rodzice

  • 08:45 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:45 - 09:35
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Jarmila a Josef Byrtusovi a syn Jindřich

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:50
    • Filiální kostel svatého Bartoloměje
    • Označení: Třanovice (Třanovice)

    Živá a + rodina Husová a Hrušková 

17pondělí 11. týdne v mezidobí
18úterý 11. týdne v mezidobí
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    Za živé a + farníky s prosbou o nová duchovní povolání 

19sv. Jana Nepomuckého Neumanna, biskupa
  • 09:30 Oznámení
    Oznámení
    • 09:30 - 11:00
    • Filiální kostel Božského Srdce Páně
    • Označení: Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

    Mše sv. kněží frýdeckého děkanátu s účastí o. biskupa Mons. Martina Davida

20čtvrtek 11. týdne v mezidobí
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • Filiální kostel svatého Bartoloměje
    • Označení: Třanovice (Třanovice)

    + Josef a Marie Slaninovi, + Pavel a Marie Žatkovi a živá rodina

21sv. Aloise Gonzagy, řeholníka
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:45
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Josef a Marie Novákovi a + Blažena Bosáková 

22sv. Paulína Nolánského, biskupa , nebo sobotní památka Panny Marie
  • 16:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:30 - 17:20
    • Filiální kostel Božského Srdce Páně
    • Označení: Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

    + Marta Jahns

2312. neděle v mezidobí
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:20
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    Żywa i + rodzina Szkandera i Cienciała i dusze w czyśćcu

  • 08:45 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:45 - 09:35
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    Za + rodiče Szokalovy, děti, + Jana a Rudolf Molinovi

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:50
    • Filiální kostel svatého Bartoloměje
    • Označení: Třanovice (Třanovice)

    + Alojzy Jochymek, brat Franciszek Zwardoń i rodzice z obu stron

24Narození sv. Jana Křtitele
25úterý 12. týdne v mezidobí
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    Za živé a + farníky s prosbou o nová duchovní povolání 

26středa 12. týdne v mezidobí
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:30
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + Alojzy Filipek, żona, syn i rodzice 

27 sv. Cyrila Alexandrijského, biskupa a učitele církve
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • Filiální kostel Božského Srdce Páně
    • Označení: Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

    + Maria i Alojzy Muchowie

28sv. Ireneje, biskupa a mučedníka
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:45
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    + rodina Cichá, Ševčíková, Zamarská 

29sv. Petra a Pavla, apoštolů
  • 09:30 Oznámení
    Oznámení
    • 09:30 - 11:30
    • Ostrava

    Kněžské svěcení v katedrále Božského Spasitele v Ostravě. Kněžské svěcení udělí o. biskup Mons. Martin David

3013. neděle v mezidobí
  • 09:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:30 - 10:20
    • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Hnojník (Hnojník)

    1. Na poděkování a s prosbou 

    2. + František Petřek, syn Martin, + rodina Petřeková, + Josef Živný a rodiče z obou stran